Hannstar HSD089IFW1-A01 8.9 Inch TFT LCD Display Screen Panel For Netbook PC
ब्रांड नाम: HannStar
मॉडल संख्या: HSD089IFW1-A01
न्यूनतम आदेश मात्रा: 2 पीसी
कीमत: बातचीत योग्य
पैकेजिंग विवरण: मूल पैकेजिंग / पारंपरिक पैकेजिंग बॉक्स
भुगतान की शर्तें: टी/टी, वेस्टर्न यूनियन
विस्तृत जानकारी
उत्पत्ति के प्लेस:
चीन
Model Name:
HSD089IFW1-A01
Diagonal Size:
8.9"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 133PPI
Active Area:
195.072(W)×113.4(H) mm
Bezel Opening:
198.27(W)×116.6(H) mm
Outline Dim.:
213.36(W)×129.55(H) ×5.45(D) mm
Brightness:
180 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle:
70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Designed For:
Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Interface Type:
LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
आपूर्ति की क्षमता:
100000 यूनिट / यूनिट प्रति माह
प्रमुखता देना:
HSD089IFW1-A01
8.9 inch TFT LCD Display Screen Panel
Hannstar LCD Screen For Netbook PC
उत्पाद वर्णन
8.9 inch TFT Hannstar HSD089IFW1-A01 LCD Display Screen Panel for Netbook PC
HSD089IFW1-A01 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD089IFW1-A01
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD089IFW1-A01
Diagonal Size 8.9"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 133PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 195.072(W)×113.4(H) mm
Bezel Opening 198.27(W)×116.6(H) mm
Outline Dim. 213.36(H)×129.55(V) ×5.45(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 180 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K
Light Source WLED , With LED Driver
Designed For Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
HSD089IFW1-A01 LCD Display Payment Information :
HSD089IFW1-A01 LCD Panel Shipping and Package :
Hannstar HSD089IFW1-A01 8.9 Inch TFT LCD Display Screen Panel For Netbook PC 0
HSD089IFW1-A01 LCD Display Shipping Information :
YONGS LCD Display Quality Assurance for HSD089IFW1-A01 :
HSD089IFW1-A01 LCD Panel FAQ :
Q: How to order HannStar HSD089IFW1-A01 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will ship my order of HSD089IFW1-A01 ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: Can you test 18.5 inch lcd panel HSD089IFW1-A01 before shipping ?
A: Don't Worry , Our AUO lcdHSD089IFW1-A01 was tested ok before shipping.
Q: Can you declared low value for my order lcd pane HSD089IFW1-A01 ?
A: Yes we can , but you need to leave message to us before shipping .
रेटिंग और समीक्षा
कुल मिलाकर रेटिंग
5.0
रेटिंग स्नैपशॉट
निम्नलिखित सभी रेटिंग का वितरण है
5 सितारे
100%
4 सितारे
0%
3 सितारे
0%
2 सितारे
0%
1 सितारे
0%